Novinky

NOVINKA - atraktívny predajný displej na 30 ks sklenených pilníkov.
 

Viac...

Kontakty

All 4 Beauty spol. s r.o.
Kaštielska 634/5
922 21 Moravany nad Váhom
Slovenská republika


Sklenené pilníky

Sklenený pilník je určený na starostlivosť o prírodné aj umelé nechty. Brúsna plocha je vytvorená chemickým pôsobením na povrch skla, teda postupom známym z priemyselného leštenia skla. Vďaka špeciálnej úprave tejto technológie dochádza k jemnozrnnému a rovnomernému zdrsneniu povrchu. To v kombinácii s charakteristikami základného materiálu dodáva sklenenému pilníku úplne výnimočné vlastnosti, ktoré súhrnne nedosahuje žiadny iný typ pilníku.

Naše pilníky patria medzi špičku vo svojej oblasti hlavne vďaka dôrazu kladenému na kvalitu a precíznosť spracovania. Veľká časť výrobných postupov sa robí tradičným ručným spôsobom, čím je zaručená priebežná kontrola kvality už v priebehu výroby. To spolu s následnou kontrolou hotových výrobkov zaručuje prvotriednu kvalitu našich produktov. Našim zákazníkom sa do rúk dostáva výrobok z krajiny so storočnou tradíciou sklárskej výroby, s vysokým podielom ručnej a remeselnej práce.

Myšlienka použiť sklo na výrobu pilníkov na nechty je stará už niekoľko desaťročí. Mimo iného bola patentovaná vo Švajčiarsku pred viac ako päťdesiatimi rokmi. Súčasné výrobné postupy sú však založené na iných technológiách a preto sklenené pilníky vyrábané dnes dosahujú oveľa vyššiu kvalitu.

Sklo, z ktorého sú pilníky vyrábané, neobsahuje žiadne zdraviu nebezpečné látky a substancie. Zdravotná neškodnosť sklenených pilníkov vyrábaných našou spoločnosťou bola potvrdená atestáciou Štátneho zdravotného ústavu v Prahe. Podľa tohto testu pilníky spĺňajú základné požiadavky na zdravotnú neškodnosť a bezpečnosť pre ľudské zdravie v súlade so zákonmi č. 20/1966 Zb., č. 22/1997 Zb. a č. 634/1992 Zb.z.

Technológia výroby

Pre výrobu sklenených pilníkov SOFIT® využívame najmodernejšie technológie spolu s tradičnými metódami spracovania skla. Celý rad výrobných zariadení pochádza z našej vlastnej projekčnej dielne.

Vstupným materiálom pre výrobu sklenených pilníkov je ploché tablové sklo, tzv. float. V priebehu výroby je sklo vystavené chemickému pôsobeniu, čím sa dosiahne zdrsnenie povrchu. K zdrsneniu dochádza priamo v štruktúre základného materiálu a tým je zamedzené vypadávanie brúsnych zŕn, ako tomu môže byť u iných typov pilníkov. Typický tvar pilníku na nechty je daný tradičným ručným brúsením. Po vybrúsení tvaru je konečnou operáciou pri výrobe vytvrdenie, ktorým je dosiahnuté podstatné zvýšenie pevnosti a odolnosti pilníku proti poškodeniu. Značná časť produkcie je po tomto poslednom kroku, kedy výrobok získa svoje charakteristické vlastnosti, ešte ozdobovaná s použitím niektorej z nami ponúkaných dekoračných techník.

Hlavné charakteristiky skleneného pilníku

Životnosť - životnosť brúsnej plochy je prakticky neobmedzená, pretože zdrsnenie je vytvorené priamo v základnom materiále. U pilníkov, kde je brúsne zrno uchytené k podkladu (pilníky s brúsnym papierom alebo kovové s "diamantovým" zrnom), dochádza časom k uvoľneniu zrniek brúsiva a tým k strate brúsnej schopnosti.

Šetrnosť - šetrnosť k nechtom je daná charakterom a vlastnosťami brúsnej plochy. Pri používaní niektorých typov pilníkov (zvlášť kovových) môže dochádzať k štiepeniu nechtov. Úprava nechtov skleneným pilníkom tomuto nežiadúcemu javu pomáha zabraňovať.

Hygiena - udržiavanie skleneného pilníku v hygienickom stave je jednoduché, pretože pilník nie je porézny a preto nemôže nasiaknuť vlhkosť a choroboplodné zárodky, napríklad baktérie a plesne. Pilník je možné po použití umyť či sterilizovať, čo ocenia hlavne tí, ktorí pilník využívajú k profesionálnej manikúre.

 Pevnosť - pevnosť pilníku je podstatne zvýšená vytvrdením skla pomocou metódy iontovej výmeny. To zaisťuje, že pilník pri bežnom používaní nepraskne (silám pôsobiacim pri pilníkovaní nechtov odoláva aj netvrdený pilník). Vďaka vytvrdeniu pilník bežne odoláva aj prípadnému pádu na podlahu z materiálov ako drevo alebo linoleum, pokiaľ je však pustený na dlažbu alebo betón, môže dôjsť k jeho poškodeniu.

Bezpečnosť - pokiaľ dôjde k zlomeniu pilníku napríklad pádom alebo nárazom, poškodený pilník z dôvodu bezpečnosti ďalej nepoužívajte.

Všestrannosť - zaujímavá je tiež všestrannosť použitia pilníku. Okrem úpravy nechtov je možné ho použiť k odstraňovaniu stvrdnutej kože a pri dodržaní úmerného prítlaku taktiež k jemnému opilovaniu materiálov na báze plastov a dreva (napríklad v modelárstve). Nehodí sa však na kovy a iné materiály tvrdšie ako sklo.

 


Kontaktní formulář

Meno:
E-mail:
Dotaz:
tu opíšte kód, ktorý je na obrázku
All 4 Beauty s.r.o. - Copyright 2010 - 2024 - Created by Galance internet